Soutěžní řád ZT

Postupový klíč ZT 2022 (16 týmů):

Ze základních skupin postupuje 8 týmů. Z každé skupiny postoupí týmy na prvních dvou místech. V případě rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas, (případně tabulka vzájemných zápasů).

Nasazení týmů do čtvrtfinále: A1 - B2, C1 - D2, B1 - A2, D1 - C2.

Na národní pohár se ze Zimního turnaje PKFL může kvalifikovat jen tým se zaplaceným startovným na probíhající sezónu PKFL 2021/2022.

Postupový klíč ZT 2021 (12 týmů):

Ze základních skupin postupuje 8 týmů. Z každé skupiny postoupí týmy na prvních dvou místech. Ze třetích míst postoupí dva týmy, které získají nejvíce bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje skóre.

Nasazení týmů do čtvrtfinále:

Vítěz skupiny, ze které postoupí pouze dva týmy, se ve čtvrtfinále utká s týmem, který postoupil ze třetího místa a měl méně bodů (příp. horší skóre) než druhý tým, který postoupil ze třetího místa. Ten se utká s týmem na druhém místě z téže skupiny. Zbylé čtyři týmy se spolu utkají křížem, tj.: první z jedné skupiny se druhým ze druhé skupiny.

Modelový příklad, když by ze skupiny C postoupily pouze dva týmy a tým na třetím místě ve skupině A by měl méně bodů než tým na třetím místě ve skupině B:

Potom by čtvrtfinálové dvojice byly: 1A - 2B, 1B-2A, 1C-3A, 2C-3B